نظام رتبه بندی بین المللی تایمز، برترین دانشگاه‌های آمریکای لاتین و منطقه کارائیب را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نظام رتبه بندی بین المللی تایمز هر ساله دانشگاه‌های جهان و همچنین مناطق مختلف دنیا را به صورت منطقه ای رتبه بندی می‌کند.

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داده است. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.

در رتبه بندی ۲۰۱۹ دانشگاه‌های آمریکای لاتین به تناسب ویژگی‌های این دانشگاه‌ها آنها را در مأموریت‌های اصلی خود یعنی آموزش، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی بررسی کرده است.

رتبه بندی سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته گسترش بیشتری یافته و ۱۵۰ دانشگاه از ۱۲ کشور را شامل می‌شود این در حالی است که در سال گذشته بیش از ۱۲۹ مؤسسه از ۱۰ کشور در این رتبه بندی حضور داشتند.

برزیل هنوز بیشترین نماینده را در میان این کشورها دارد و ۵۲ دانشگاه از ۱۵۰ دانشگاه در این فهرست به برزیل تعلق دارد. این عدد سال گذشته ۴۳ دانشگاه بود. شیلی همچنان دومین کشور نمایندگی با ۳۰ نماینده است.

کوبا و پورتوریکو برای اولین بار در جمع این دانشگاه‌ها قرار گرفته اند.

مکزیک تنها کشوری است که تعداد دانشگاه‌های آن نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

۱۰ دانشگاه برتر آمریکای لاتین در رتبه بندی ۲۰۱۹ تایمز شامل دانشگاه Pontifical Catholic شیلی، دانشگاه سائوپولو برزیل، دانشگاه Campinas برزیل، دانشگاه Pontifical Catholic ریودوژانیرو برزیل، انستیتو فناوری Monterrey مکزیک، دانشگاه Federal سائوپولو برزیل، دانشگاه شیلی، دانشگاه Federal میناس گرایز برزیل، دانشگاه Andes کلمبیا، دانشگاه ایالتی سائوپولو برزیل است.

نظرتان را ارسال کنید

ارتباط با ما
  • موبایل۰۹۳۹۶۰۳۹۴۷۹
  • پیامک۱۰۰۰۸۳۴۶۵۲۷۹۶۶
  • ایمیلinfo@farafile.ir
ارسال پیام

مجوز و گواهینامه ها

تمامـی كالاهـا و خدمـات ايـن فروشـگاه، حسـب مـورد دارای مجوزهــای لازم از مراجـع مربوطـه می‌باشـند و فعاليت‌هــای ايـن سـايت تابـع قوانيـن و مقـررات جمهـوری اسـلامی ايـران است.


فــرافــایل، مرجع خرید و فروش اینترنتی انواع فایل های قابل دانلود؛ پاورپوینت، تحقیق، پرسشنامه، ترجمه مقاله و ...